Zalety wymiany instalacji grzewczej

serwis centralnego ogrzewania

Instalacja grzewcza jest kluczowym elementem w każdym obiekcie. Niekiedy jednak konieczne jest przeprowadzenie jej wymiany.

Kiedy należy wymienić instalację CO?

Wymiana instalacji, którą można zlecić firmie MARINSTAL nie należy do rzadkości, jednak wykonana w odpowiednim standardzie, z wykorzystaniem odpowiednich materiałów i należycie serwisowana posłuży przez wiele lat. Jednak w toku eksploatacji, konieczna może okazać się wymiana instalacji CO na zupełnie nową. Kiedy to jest niezbędne? Użytkowanie skutkuje kilkoma negatywnymi efektami. Jednym z nich jest nieszczelność pewnych elementów, co powoduje straty ciepła. Odrębną kwestią są straty wynikłe z niedrożności przewodów instancyjnych. Wymiana układu na zupełnie nowy ma sporo zalet. Jakich?

Zalety wymiany instalacji

Wymiana instalacji grzewczej na nową to zawsze dobry pomysł. Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie obecny układ jest stary i wymaga naprawy. Dzięki temu tak naprawdę sporo się oszczędza. Wynika to między innymi z tego powodu, że nie traci się już sił, czasu i pieniędzy na niekończące się prace. Ważne jest to, że przy wymianie mamy okazję, aby zaprojektować system ogrzewania od podstaw oraz całkowicie zmienić jego kształt – np. postawić na podłogowe w miejsce naściennego. Kluczowe jednak jest to, że podczas wymiany zachodzi możliwość zmiany źródła ciepła na zupełnie nowe. Nowoczesny piec to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać kilka korzyści. Przede wszystkim jest to spora oszczędność wynikająca z lepszego spalania oraz stosowania materiałów opałowych o wyższej kaloryczności. Nie zapominając przy tym o korzystnym wpływie na środowisko, gdy zastąpi się „kozę” piecem gazowym o wysokiej klasie spalania. Z kolei wykorzystanie pompy wodnej w połączeniu z fotowoltaiką pozwala na to, aby jeszcze bardziej ograniczyć koszty ogrzewania, a jednocześnie zwiększyć wygodę użytkowania poprzez zautomatywanie całego procesu i możliwość sterowania system nawet zdalnie przez smartfona.